Záchranářské kurzy

Vedle rekvalifikačních a akreditovaných kurzů, realizujeme specializační kurzy se specifickým zaměřením. Tyto kurzy jsou určeny jak pro zájmové skupiny, tak i pro širokou veřejnost.

 

Záchranářské minimum – bazény a koupaliště

Pro rehabilitační centra, hotelová zařízení a mělké bazény, pro pomocný personál bazénů a aquaparků či učitele a trenéry plavání zajišťujeme kurz vodní záchrany včetně poranění páteře dle TNV 940920-1

  

Záchrana na vodním toku

Provádíme seznamovací i specializační kurzy záchrany a sebezáchrany pro agentury, vodáky i vodácké průvodce či trenéry a jejich svěřence včetně záchrany z nebezpečného jezu – válce.

Pro složky IZS pak nabízíme i specifickou záchranu pro mimořádné situace – povodňové stavy.

  

Záchrana na vodní ploše

Nabízíme kurzy vedení plavidel  k získání průkazu VMP (vůdce malého plavidla) ale i k osvojení bezpečnostních postupů v krizových situacích a využití plavidla k záchraně. Kurzy jsou určeny všem majitelům a uživatelům motorových plavidel i plachetnic, provozovatelům koupališť a vodních aktivit ale především pak složkám IZS, které aktivně plavidla využívají ke své činnosti – PČR, HZS, Povodí  řek a další. 

Pro jachtaře pak nabízíme i kurzy záchrany a přežití na moři dle standardu ISAF (certifikované kurzy ve spolupráci se Školou jachtingu Brno) a to včetně praktických nácviků použití záchranných vest a raftu i hašení požáru.

 

Záchrana potápěče

Kurzy pro všechny potápěčské kvalifikace formou „krizových situací“ v bazénovém prostředí. Vyzkoušíte si pod vedením zkušených instruktorů, divemasterů a potápěčů záchranářů to, co byste v reálu neradi zažili.

Kurz Potápěč záchranář je pak určený pro potápěče s minimální kvalifikací P∗∗/Rescuediver. Kurz začíná tam, kde běžné potápěčské kurzy končí a seznamuje s postupy řešení potápěčských nehody, vyhledávání potápěče, poskytování rozšířené první pomoci i spolupráci se záchrannými složkami. Naučíte se tak nejenom spolupracovat v buddy teamu ale i následné postupy pro vyproštění, zahájení resuscitace na hladině, možnosti nakládáni a transportu postiženého i ovládání plavidel a jejich využití po záchranu.

 

Záchrana na zamrzlých vodních plochách

Kurzy jsou určeny především prvosledovým složkám IZS, kdy se cvičí v používání speciálních ale i improvizovaných záchranných prostředků. Sočástí kurzů je standardně i problematika hypotermie a omrzlin.

 

Záchrana v horském prostředí

Tyto kurzy jsou zaměřeny na specifika záchrany v nepřístupném prostředí a řešení situací s omezenými záchrannými prostředky s využitím improvizace. Kurzy jsou vyhledávány jak cestovateli či vedoucími turistických skupin, tak horolezci i skialpinisty ale i dalšími vyznavači outdoorových aktivit.

Mimo záchranu lezce či speleologa pak učíme i základní lavinovou či ledovcovou záchranu, improvizované transporty a spolupráci s leteckou záchranou službou.

 

Kontaktujte nás zde